Match show tuloksia

Match Show 15.5. Katariinan meripuisto, Oulu

BEST IN SHOW

BIS1 Tiibetinterrieri Muumi, Janniliisa Tolsa
BIS 2 Samojedi Ilona, Emmi Seppänen
BIS 3 Schipperke Hippi, Helena Minkkinen
BIS 4 Skotlanninhirvikoira Winston, Lasse Myllyllä

PARIKILPAILU

1. Schipperket Hippi & Lola, Helena Minkkinen

PENNUT

PUN1 Tiibetinterrieri Muumi, Sanni-Liisa Tolsa
PUN2 Mopsi Lotta, Jouni Heikkilä
PUN3 Shetlanninlammaskoira Dime, Taru Roininen
PUN4 Valkoinen paimenkoira Diam, Minna Hovi

SIN1 Welsh corgi pembroke Fox, Helena Tiilikainen
SIN2 Samojedi Maicy, Tainan Markkula
SIN3 Staffordshirenbullterrieri Rokka, Sari Kauppinen
SIN4 Cockerspaniel Vilma, Tiina Piipari

PIENET KOIRAT

PUN1 Schipperke Hippi, Helena Minkkinen
PUN2 Italianvinttikoira Dorella, Nina Stenbacka
PUN3 Kleinspitz Elma, Hanna Kukkurainen
PUN4 Kääpiövillakoira Luca, Riitta Talili
SIN1 Jackrusselinterrieri Leo, Heini Nurmela
SIN2 Karkeakarvainen mäyräkoira Elli, Minna Kilpiä
SIN3 Pitkäkarvainen mäyräkoira Peppi, Jaana Kokko
SIN4 Australianterrieri Lordi, Janni Kallio

ISOT KOIRAT

PUN1 Valkoinen paimenkoira Keno, Minna Hovi
PUN2 Siperian husky Satra, Mari Kuitunen
PUN3 Bordercollie Pepper, Janniliisa Tolsa
PUN4 Belgianpaimenkoira Furi, Sara Ehari

SIN1 Skotlanninhirvikoira Winston, Lasse Myllyllä
SIN2 Newfounlandinkoira Elpa, Marjo Kirjola
SIN3 Kultainennoutaja Elli, Emma Hakkarainen
SIN4 Sileäkarvainennoutaja Robin, Janina Sundell

VETERAANIT

PUN1 Samojedi Ilona, Emmi Seppänen
PUN 2 Kääpiöpinseri Selma, Eevi Währn

SIN1 Sileäkarvainen collie Kalle, Eevi Währn
SIN2 Siperian husky Riki, Heidi Karvonen

Match Valkeala Homeetta Halli 19.11.2017

BEST IN SHOW

1.Karkeakarvainen saksanseisoja, Humu, Kirsi Henttu
2.Alaskanmalamutti, Neo, Kati Bruce
3.Ranskanbulldoggi Minni, Aada Pitkänen
4.Sileäkarvainen collie Rio, Miia Hirvonen

ISOT KOIRAT

PUN1. Sileäkarvainen collie Rio, Miia Hirvonen
PUN2. Alaskanmalamutti Jassu, Iina Tanninen
PUN3. Sileäkarvainen noutaja Keiju, Johanna Rimodig
PUN4. Samojedi Usva, Sanna Telkinen

SIN1. Saluki Dana, Heli Vartiainen
SIN2. Englanninvinttikoira Blue, Diana Lampinen
SIN3.Karkeakarvainen istrianajokoira Buga, Minna Blom
SIN4. Englanninspringerspanieli Iines, Hilla Toivanen

PIENET KOIRAT

PUN1. Shetlanninlammaskoira Jedi, Pinja Kurittu
PUN2. Schipperke Hippi, Helena Minkkinen
PUN3. Englanninbulldoggi Pera, Elina Heimola
PUN4. X-rotu Ruu, Aava Koponen

SIN1. Ranskanbulldoggi Minni, Aada Pitkänen
SIN2. Shetlanninlammaskoira Lucky, Sini Joutjärvi
SIN3. Bichon frise Manu, Elina Hämäläinen
SIN4.Pitkäkarvainen kaniini mäyräkoira Miina, Aira Auvinen

PENNUT

PUN1. Karkeakarvainen saksanseisoja Humu, Kirsi Henttu
PUN2. Whippet Hupi, Siiri Kuukka
PUN3. Valkoinen paimenkoira Boni, Patricia Liimatainen
PUN4. Valkoinen länsiylämaanterrieri Morris, Eija Mielonen

SIN1. Suomenlapinkoira Halti, Janina Sundell
SIN2. Pinseri Terra, Ida Jussila
SIN3. Puolan vinttikoira Molli, Diana Lampinen
SIN 4. Kääpiövillakoira Sani, Sanna Hämäläinen

VETERAANIT

PUN1. Alaskanmalamutti Neo, Kati Bruce
PUN2. Ranskanbulldoggi Minni, Aada Pitkänen
PUN3. Alaskanmalamutti Luna, Nanna Kartela
PUN4. Pitkäkarvainen kääpiö mäyräkoira, Aira Auvinen

SIN1. Mopsi Helmi, Maarit Pitkänen
SIN2. Kultainennoutaja Fatima, Johanna Frimodig
SIN3. Suomenlapinkoira Nella, Laura Samuli

Vappu Match Show 1.5.2017 Katariinan Meripuisto Kotka

BIS 1 Newfounlandin koira Bonnie, Satu Halinen

BIS 2 Englanninspringerspaniel Selma, Suvi Lindholm

BIS 3 Cockerspaniel Dras, Pernilla Mikander
BIS 4 Suomenlapinkoira Jeppe, Mirva Koskinen

PARI KILPAILU
1 Cockerspanielit Dras & Albin, Pernilla Mikander

PIENET KOIRAT
PUN 1 Cockerspaniel Dras, Pernilla Mikander
PUN 2 Pitkäkarvainen mäyräkoira Valma, Kaisa Virkkula
PUN 3 Valkoinen länsiylämaanterrieri Hilla, Nella Volanen
PUN 4 Norfolkinterrieri Alma, Jannika Eerola

SIN 1 Jackrusselinterrieri Luna, Inka Kaukola
SIN 2 Cockerspaniel Terra, Marjut Saarainen
SIN 3 Englanninbulldoggi Pippuri, Pirjo Hauru
SIN 4 Kleinspitz Lissu, Leila Turkia

PENNUT
PUN 1 Englanninspringerspaniel Selma, Suvi Lindholm
PUN 2 Cockerspaniel Iiro, Riitta Lappi
PUN 3 Bullmastiffi Mila, Sarianna Seppä
PUN 4 Sileäkarvainen collie Hilma, Siiri Kosonen

SIN 1 Englanninspringerspaniel Kaapo, Jesse Suntio
SIN 2 Espanjanvesikoira Bona, Minna Kyyrö
SIN 3 Griffoni Masa, Minttu Vainikka
SIN 4 Karkeakarvainen istrianajokoira, Kirsi-Maria Pentti

ISOT KOIRAT

PUN 1 Newfounlandin koira Bonnie, Satu Halinen
PUN 2 Bullmastiffi Patu, Sarianna Seppä
PUN 3 Samojedi Säde, Nea Niilola
PUN 4 Sileäkarvainen noutaja Ramona, Johanna Rimodig

SIN 1 Suomenlapinkoira Jeppe, Mirva Koskinen
SIN 2 Koirasusi Vide, Johanna Juurela
SIN 3 Pinseri Sera, Anna-Mari Liimatta
SIN 4 Bracco italiano Pulmu, Marika Tenhunen

VETERAANIT

PUN 1 Englanninspringerspaniel Aamu, Suvi Lindholm
PUN 2 Bracco italiano Kiira, Minttu Vainikka
PUN 3 Kultainennoutaja Fatima, Johanna Rimodig
PUN 4 Suomenlapinkoira Nella, Paula Samuli

SIN 1 Tiibetinmastiffi Kailas, Ritva Huusko-Helminen
SIN 2 Länsigöötanmaanpystykorva Laku, Arja Virtanen
SIN 3 Walesinspringerspaniel Aarre, Inka Paasalo
SIN 4 Lyhytkarvainen mäyräkoira Elsa, Erika Koskela

Pääsiäis Match Show 17.4. 2017 Hamina

BEST IN SHOW

1. Alaskanmalamutti Neo, Kati Bruce

2. Mittelspitz Tahvo, Mira Anttila

3. Welsh corgi pembroke Roxy, Kirsi Iivonen

4. Belgianpaimenkoira Inka, Tarja Sorsa

PARI KILPAILU

1. Belgianpaimenkoira groenendael Kata & Unski,
Tarja Piispa

ISOT KOIRAT

PUN 1. Belgianpaimenkoira Inka, Tarja Sorsa

PUN 2. Tanskandoggi Hugo, Johanna Jokimies

PUN 3. Sileäkarvainen noutaja Körmy, Kati Ristola

PUN 4. Alaskanmalamutti Mano, Marika Koli


SIN 1. Alaskanmalamutti Reino, Elli Korppi

SIN 2. Sileäkarvainen noutaja Jäbä, Kati Ristola

SIN 3. Alaskanmalamutti Kuura, Lotta Riikonen

SIN 4. Alaskanmalamutti Nino, Kati Bruce

VETERAANIT

PUN 1. Alaskanmalamutti Neo, Kati Bruce

PUN 2. Dreeveri Nemo, Mira Holm

PUN 3. Gordoninsetteri Seela, Johanna Kemppi

PUN 4. Shetlanninlammaskoira Elmo, Maria Penttinen


SIN 1. Mopsi Helmi, Maarit Pitkänen

SIN 2. Tanskandoggi Lana, Johanna Jokimies

SIN 3. Alaskanmalamutti Manu, Virpi Salminen

SIN 4. Belgianpaimenkoira Essi, Tarja Sorsa



PENNUT

PUN 1. Welsh corgi pembroke Roxy, Kirsi Iivonen

PUN 2. Cairnterrieri Niilo, Pia Punkanen

PUN 3. Alaskanmalamutti Aava, Jasmine Vuorela

PUN 4. Kultainennoutaja Pamela, Asta Laiho


SIN 1. Mopsi Nestori, Meri Mettälä

SIN 2. Alaskanmalamutti Mio, Kati Bruce

SIN 3. Mittelspitz Sofi, Arja Ahola

SIN 4. Ceskoslovensky vlcak Kosmo, Mari Kuitunen


PIENET KOIRAT

PUN 1. Mittelspitz Tahvo, Mira Anttila

PUN 2. Pitkäkarvainen mäyräkoira Toivo, Anna- Reetta Suntio

PUN 3. Cockapoo Tauno, Kirsi-Maria Pentti

PUN 4. Mopsi Nalle, Kirsi Mettälä


SIN 1. Pitkäkarvainen mäyräkoira Irina, Mira Holm

SIN 2. Parsonrusselinterrieri Max, Kaisa Heimola

SIN 3. Mittelspitz Arttu, Riitta Puhakka

SIN 4. Lancashiren heeler Jesper, Irene Kiuru


Match show tulokset 23.10.2016 Valkeala

BEST IN SHOW


Pitkäkarvainen kääpiö mäyräkoira Vito, Marika Salminen
Tiibetinterrieri Ruune, Kaisa Klemetilä
Australianpaimenkoira Rico, Roosa Karjanmaa
Portugalinvesikoira Mosse, Erika Rutherford

PARIKILPAILU Voittaja: Kata ja Kikka, lyhytkarvainen chihuahua, Tarja Toikka

PENNUT

PUN1 Pitkäkarvainen kääpiö mäyräkoira Vito, Marika Salminen
PUN2 Bullmastiffi Lili, Niina Hörkäs
PUN3 Englanninspringerspaniel Väinö, Laura Vauhkonen
PUN4 Karkeakarvainen istrianajokoira Veikko, Minna Blom

SIN1 Saksanpaimenkoira Nato, Tytti Setälä
SIN2 Entlebuchinpaimenkoira Jaajo, Tiia Patjas
SIN3 X-rotu Nessi, Tiina Lankinen
SIN4 Chihuahua Vantte, Ia Harinen

ISOT KOIRAT

PUN1 Australianpaimenkoira Rico,Roosa Karjanmaa
PUN2 Berninajokoira Iita, Minna Blom
PUN3 Stabyhound Hani, Natalia Laurinantti
PUN4 Siperianhusky Shila, Riitta Kesäsniemi

SIN1 Portugalinvesikoira Mosse, Erika Rutherford
SIN2 Saksanpaimenkoira Jane, Hannu Pekkarinen
SIN3 Koirasusi Nala, Johanna Juurela
SIN4 Belgianpaimenkoira Rilla, Iida Kovanen

PIENET KOIRAT

PUN1 Tiibetinterrieri Ruune, Kaisa Klemetilä
PUN2 Beagle Masa, Hanna Laine
PUN3 Mittelspitzs Topi, Tuula Anttila
PUN4 Jackrusselinterrieri Ama, Saidi Nikkanen

SIN1 Shetlanninlammaskoira Leevi, Sini Joutjärvi
SIN2 Mittelspitz Tahvo, Mira Anttila
SIN3 Jackrusselinterrieri Woitto, Jenni Marttila
SIN4 Cockerspaniel Manu, Satu Joukainen

Veteraanit
Pun1 siperian husky Panda, Hannu Pekkarinen
Pun2 Pitkäkarvainen kääpiö mäyräkoira Iita, Aira Auvinen
Pun3 Bordercollie, Pirre, Iida Kovanen

Match Show tulokset 8.6.2016 Kerava

BEST IN SHOW

1 Lhasa Apso Bentley, om Amanda Jääskeläinen

2. Belgianpaimenkoira Fanta, om Teija Kokkonen
3. Kultainennoutaja Cherry, om Arja Vakkila
4. Kiinanharjakoira Dolly, om Tiina Maikkula

Pienet pennut

pun 1 Lhasa Apso Bentley, om Amanda Jääskeläinen

pun2 Tiibetinspanieli Vuni, om Päivi Lankinen

pun 3 Kääpiösnautseri Lilli, om Anu Rokka

pun 4 Staffordshirenterrieri Lily, om Pinja Salokorpi

sin1 Cairnterrieri Elsa, om Pinja Reikko

sin 2 Staffordshirenterrieri Pipsa, om Terhi Saarinen

sin 3 Welsh corgi Pembroke Lilli, om Jonna Rissanen

sin 4 Cockerspanieli Tiitus, om Kaarina Koskimies

Isot pennut
pun 1 Kultainennoutaja Cherry, om Arja Vakkila
pun 2 Amerikanakita Taika, om Nina Tourneur
pun 3 Newfoundlandinkoira Muru, om Heli Beckman
pun 4 Snautseri Viki, om Nisa Keltaniemi

sin 1 Dobermann Edi, om Jere Murto
sin 2 Labradorinnoutaja Lalle, om Minna Raja
sin 3 Bokseri Esme, om Helena Laine
sin 4 Rotweiller Luna, om Anne Mansner

Pienet koirat
pun 1 Kiinanharjakoira Dolly, om Tiina Maikkula
pun 2 Chihuahua Pyry, om Sari Saarnio
pun 3 Tiibetinspanieli Pihla, om Päivi Lankinen
pun 4 Staffordshirenterrieri Fasu, om Jukka Mankinen

sin 1 Havannankoira Lyyli, om Pirjo Suomela
sin 2 Cockerspanieli Jack, om Tiia Siltanen
sin 3 Australianterrieri Osku, om Bea Korppi
sin 4 Valkoinen länsiylämaanterrieri Essi, om Siru Niemelä

Isot koirat
pun 1 Belgianpaimenkoira Fanta, om Teija Kokkonen
pun 2 Rotweiller Dali, om Johanna Akaydin
pun 3 Rhodesiankoira Shani, om Arja Heikkinen
pun 4 Snautseri Teppo, om Tytti Holopainen
sin 1 Bordercollie Mozart, om Taina Määttänen
sin 2 Suursnautseri Elsa, om Juha Tuomi
sin 3 Bokseri Mortti, om Satu Kilpiö
sin 4 Englanninspringerspanieli Dylan, om Sari Pasanen


Veteraanit

pun 1 Karkeakarvainen mäyräkoira, Taru, om Isabella Fagerstöm

pun 2 Australiankelpie Misty, om Tiina Määttänen

pun3 Cairnterrieri Alli, om Pinja Reikko

pun 4 Kultainennoutaja Pinja, om Lisbeth Pohjanpelto

sin 1 Kultainennoutaja Siiri, om Erja Uuksakainen

sin 2 Havannankoira Hemuli, om Pirjo Suomela

sin 3 Suomenlapinkoira Enja, om Isabella Fagerström

Monirotuiset
pun 1 Rolle, om Kaisa Kraavik
pun 2 Aada, om Jere Murto


sin 1 Urho, om Marika Vuorenmaa
sin 2 Bella, om Päivi Vitali

Match Show tulokset 11.5.2016 Forssa

BIS1 Länsigötanmaan pk AMI
BIS2 Amerikanakita TEA
BIS3 Schipperke IITA
BIS4 Punainen irlanninsetteri WARA

PUN pennut:
1.Amerikanakita TEA
2. Sckipperke HELMI
3. Amerikanakita TEPPO
4. Lhasa Apso SIRU

SIN pennut:
1.Bokseri ELLA
2. Ranskanbuldoggi TYYNE
3. Mopsi PEPPI
4.. Basset hound RETU

Pienet pun:
1.Schipperke IITA
2.Mäyräkoira pk RUSKA
3.Kromfohnländer CINCO

Pienet sin:
1.Länsigötanmaan pk ALLI
2. Kääpiövillakoira MUSKA
3.Sileäkarvainen kettuterrieri MASI
4.Lancashine karjakoira TYYNE

ISOT pun
1.Kultainennoutaja PEPI
2.Dalmatiankoira KORU
3.Keskikokoinen villakoira JUJU
4.Suomenlapinkoira RÖLLI

ISOT sin
1.Samojedi NOWI
2.Dalmatiankoira ROTI
3.Kultainennoutaja NELLE
4.Berninpaimenkoira SENNI

Veteraanit pun
1.Kromfohrlander FYRA

Veteraanit sin
1.Punainen irlanninsetteri FYRA

Lapsi-koira
1.Anni Palonen/Länsigötanmaan pk
2.Mira Kuusisto/Sileäkarvainen kettuterrieri
3.Venla Huttunen/Bordercollie

Parikilpailu:
1.Amerikanakita TEA ja TEPPO
2.Kultainennoutaja NELLE ja PEPI
3.Villakoira MUSKA ja JUJU

Match Show tulokset 3.5.2016 Helsinki

BIS

1. Kiinanpalatsikoira Mandy om Elena Soinia
2. Unkarinvinttikoira Kakao, om Janica Ström
3. Englanninspringerspanieli Muikku, om Hanna Lintunen
4. Berninpaimenkoira Kino, om Katri Varvikko

PIENET PENNUT, Noora Roininen
pun1 Kiinanpalatsikoira Mandy
pun2 Amstaffi Dea
pun3 Toyvillakoira Didi
pun4 Pitkäkarvainen Mäyräkoira Sohvi

sin1 Englanninspringerspanieli Muikku
sin2 Cavalier kingcharlesinspanieli Cesar
sin3 Kleinpitz Frappe
sin4 Bostoninterreiri Manu

ISOT PENNUT, Noora Roininen
pun1 Berninpaimenkoira, Demi
pun2 Saluki Nemo
pun3 Englanninspringerspanieli Väinö
pun4 Australianpaimenkoira Nala

sin1 Collie Simon
sin2 Bordercollie Veeti
sin3 Pinseri Nuppu
sin4 Cirneco DellÉtna Chica

PIENET AIKUISET, Niklas Kalske
pun1 Kleinpitz Hugo
pun2 Mittelspitz Silmu
pun3 Shetlanninlammaskoira Iona
pun4 Toyvillakoira Pipa

sin1 Cairnterrieri Vilja
sin2 Mopsi Fredi
sin3 Mittelspitz Kuutti
sin4 Amerikancockerspanieli

ISOT AIKUISET, Janette Bergsten
pun1 Unkarinvinttikoira Kakao
pun2 Sloughi Jaava
pun3 Amerikan Akita Yuki
pun4 Bokseri Wilma

sin1 Berninpaimenkoira Kino
sin2 Novascotiannoutaja Jane
sin3 Espanjanvesikoira Cara
sin4 Bokseri Solo

VETERAANIT, Noora Roininen
pun1 Saksanpaimenkoira Jetta
sin1 Pitkäkarvainen chihuahua Bruiser, joka palkittiin myös näyttelyn seniorina

X-RORUISET, Noora Roininen
pun1 Camo

PARIKILPAILU
1. Sloughit Amor&Jaava
2. Australianpaimenkoirat Elli&Milla
3. Saksanpaimenkoirat Ninna&Jetta
4. Toyvillakoirat Pipa&Trivia

Match show Valkeala 21.2.2016

Match show tuloksia Valkeala 21.2.2016

BEST IN SHOW
1. Samojedi Usva, Nea Niilola
2. Australianpaimenkoira Rico, Johanna Meisola
3. Venäjänvinttikoira Senya, Tanja Aaltonen 
4. Kääpiösnautseri Remu, Liisa Virtanen

PARI-KILPAILU
1. Venäjänvinttikoirat Nita & Senya, Tanja Aaltonen 
2.Samojedit Tinka & Turo, Pilvi Uotila
3. Basset Artesien Normandit Myrkyn& Pyry, Sanna Kumpulainen
4. Kääpiösnautserit Ripa & Alma, Liisa Virtanen

VETERAANIT

PUN1 Samojedi Tinka, Pilvi Uotila
PUN2 Australian kelpie Kitka, Tiia Kokko
PUN3 Bordercollie Moona, Tellu Päärnilä
PUN4 Kääpiösnautseri Roope, Markku Suuronen

SIN1 Kääpiösnautseri Remu, Liisa Virtanen
SIN2 Shitzu Ulla, Janni Kallio
SIN3 Pitkäkarvainen mäyräkoira Iita, Aira Auvinen
SIN4 Hollanninpaimenkoira Myra, Sera-Fina Virsunen

PIENET KOIRAT

PUN1 Cockerspaniel Luna, Susanna Lehto
PUN2 Mittelspitz Tahvo, Mira Anttila
PUN3 Cockerspanieli Lola, Johanna Lehto
PUN4 Lhasa Apso Kim, IIda Isaksson

SIN1 Tiibetinspanieli Nooa, Iiris Härkänen
SIN2 Shitzu Ulla, Janni Kallio
SIN3 Pitkäkarvainen mäyräkoira Desiree, Aira Auvinen
SIN4 X-rotu TeTe, Jenna Byckling

ISOT KOIRAT

PUN1 Australianpaimenkoira Rico, Johanna Meisola
PUN2 Bordercollie Pepper, Janni-Liisa Tolsa
PUN3 Englannin vinttikoira Adina, Pilvi Uotila
PUN4 Pesukarhukoira Taavi, Sanna Kumpulainen

SIN1 Venäjän vinttikoira Senya, Tanja Aaltonen
SIN2 Belgianpaimenlkoira Fury, Sara Ehari
SIN3 x-rotu Rusko, Pia Kurki
SIN4 Belgianpaimenkoira Rilla, Iida Kovanen

PENNUT

PUN1 Samojedi Usva, Nea Niilola
PUN2 Kääpiöpinseri Aino, Iida Jussila
PUN3 Venäjänvinttikoira Nita, Tanja Aaltonen
PUN4 Bokseri Prima, Noora-Liina Torvasti

SIN1 Kääpiöpinseri Alma, Liisa Virtanen
SIN2 Bokseri Elma, Sanna Aitosalo
SIN3 Ranskanbulldoggi Oscar, Mikko Green
SIN4 Bordercollie Aino, Tellu Päärnilä

Lapsi-koira
1. Berninpaimenkoira,Molla, Mirella Kukkola

Junior-handler
1. Tiibetinspaniel Nooa, Iiris Härkänen
2. Ranskanbulldoggi iita, Oona Jaakkola

Nakinsyönti kilpailu
1. Suomenlapinkoira Siru, Janika Vanhala

Match Show Tulokset 16.7.15 Katariinan meripuisto, Kotka

BEST IN SHOW

1. Samojedi Tinka, Pilvi Uotila
2. Bostoninterrieri Ulpu, Saara Lipponen
3. Alaskanmalamutti Unto, Jenni Holopainen
4. Rhodesiankoira, Django, Sergei Nazarko
5. Kääpiöpinseri, Sergei, Sari Haapaniemi
6. Bullmastiffi, Patu, Sarianna Seppä
LAPSI JA KOIRA

1.Australianpaimenkoira, Fresi, Jere Turkki
2.Englanninspringerspaniel Pirkko, Venla Snicker
3.Belgianpaimenkoira terv. Furi, Miisa Toivonen
4. Bordercollie Kito, Enjalinnea Nieminen
5.Perunkarvatonkoira Kiukku, Lauri Holopainen
JUNIOR HANDLER

1. Cockerspaniel Lilli, Karoliina Leinonen
2. Bracco Italiano Kiira, Anni Leinonen
3. Stabyhoun Hani, Natalia Laurin-Antti
4.Siperianhusky Vili, Johanna Juurela
PENNUT

Punaiset
1. Alaskanmalamutti Unto, Jenni Holopainen
2.Afgaaninvinttikoira Nico, Maija Sylgren
3.Valkoinenruotsinhirvikoira Mörri, Raija Markkula
4.Belgianpaimenkoira Vito, Jere Latvala

Siniset
1. Berninajokoira, Iita, Minna Blun
2.Norfolkinterrieri Pablo, Ida Holopainen
3. Karkeakarvainen mäyräkoira Hubert, Niina Lemettilä
4.Saksanpaimenkoira Zeus, Azad Sedighi

ISOT KOIRAT

Punaiset
1.Rhodesiankoira Django, Sergei Nazarko
2.Saluki Manda, Kati Haapakoski
3.Australianpaimenkoira Nekku, Pilvi Uotila,
4. Belgianpaimenkoira Sisu, Emmi Seppänen

Siniset
1. Bullmastiffi Patu, Sarianna Seppä
2. Sileäkarvainennoutaja Jäbä, Kati Ristola
3.Amerikanstaffordshirenterrieri Felix, Sini-Sofia Holopainen
4. Englanninspringerspaniel, Vuokko, Heidi Raita
PIENET KOIRAT

Punaiset
1.Bostoninterrieri Ulpu, Saara Lipponen
2.Australianterrieri Dylan, Tea Sakki
3.Perunkarvatonkoira Kiukku, Jenni Holopainen
4.Cavalier Kingcharlesinspaniel, Sofi, Nina Eskola

Siniset
1.Kääpiöpinseri Sergei, Sari Haapaniemi
2.Norwichinterrieri Kaapo, Kirsi Häkämies
3.Phalene,Hermu, Katja Pulkkinen
4.X-Rotu Tete, Jenna Byckling
VETERAANIT

Punaiset
1.Samojedi Tinka, Pilvi Uotila
2.Englanninspringerspaniel Nancy, Suvi Lindholm
3.Saluki Ayman, Sanna Tolsa
4. Lyhytkarvainen collie Konsta, Tytti Kankare

Siniset
1.Welsh Gorgi Pembroke Tippi, Helena Tiilikainen
2.X-Rotu Rafu, Tarja Ukkola
3. Chabendos Ada, Matilda Tallgren
4. X-rotu Sissi, Asta Laiho